طراحی داخلی

طراحان «رزآرا»، برای شمایی که می خواهند متفاوت باشید….!
تعریفی از «طراحی داخلی». واقعیت این است که هنوزتعریف مشخص و واضحی برای حرفه طراحی داخلی نشده چرا که اصولا پروژه‌های انجام شده توسط یک «طراح داخلی» به‌طور گسترده‌ای متنوع است. از سویی در این صنعت، عباراتی مانند دکوراتور و طراح اغلب به صورت مترادف هم استفاده می‌شود. با این حال، تمایز آشکاری میان این اصطلاحات وجود دارد.
دکوراتور داخلی
تاریخچه واژه «دکوراتور داخلی» به اواخر قرن نوزدهم و اوایل قرن بیستم برمی گردد. براساس تعاریفی که در آن زمان برای دکوراتور داخلی می شده، دکوراتور به آن دسته از متخصصانی گفته می شود که در تنظیم داخلی بناها وساختمان ها، در سبک‌های مختلف تخصص دارد. در این رویه، «سبک» اشاره به یک ترکیب‌بندی بر اساس یک تصویر از یک ایده خاص، زمان، مکان، و غیره دارد . به عنوان مثال سبک : ویکتوریا، گرجستان، دکو، هنر مدرن، و…. به بیانی، اصطلاح دکوراتور نیز نشان می‌دهد تمرکز بر جنبه‌های زینتی و متحرک از داخل کابین، مانند رنگ، مبلمان، مبلمان قالب‌گیری‌های و قاب سازی، طراحی دارد.

طراح داخلی
اما تعریفی که برای «طراح داخلی » می شود کمی متفاوت تراست. جامعه طراحان داخلی آمریکا(ASID) طراح داخلی را چنین تعریف می‌کند: «متخصصی برای طراحی فضاهای داخلی، با عملکرد و کارایی بالا که تخصص خود را از طریق آموزش‌های رسمی کسب کرده‌است.»
به عبارتی، طراحی داخلی، نقشه کشی و ساخت و ساز فضاها به دست انسان، بخشی از طراحی محیطی بوده و ارتباط نزدیکی با معماری دارد.
یکی از واضح ترین تفاوت های بین طراحان داخلی و دکوراتورهای داخلی، گستره دانشی است که انتظار می رود هر یک از آنها به یک پروژه تبدیل شود.درحقیقت، طراحان داخلی باید درباره طیف وسیعی از رشته ها دانش عمیقی داشته باشند تا بتوانند فضایی را ایجاد کنند که نه تنها جذاب باشد، بلکه به درستی بر طبق قوانین و مقررات عمل کند.
بسیاری از دولت ها نیاز به طراحان داخلی دارند که گواهینامه طراحی داخلی و یا مجوزهای لازم را برای کارشان دارند.
اگر بخواهیم به زبانی ساده تفاوت این دو را بیان کنیم می توانیم بگوییم: طراحان دکوراسیون یا دکوراتور های داخلی در درجه اول به زیبایی شناختی نیاز دارند و این مهارت در کارشان اولویت اول را دارد. آنها مانند طراح داخلی نیازی به دانش و مهارت های آکادمیک ندارند اما جای توسعه و پیشرفت علم شان همیشه وجود دارد; و می توانند در دوره هایی که برای دکوراتور ها وجود دارد از قبیل بررسی سبک ساختمان ها، سبک مبلمان، چیدمان و غیره شرکت کنند.
اما طراحی داخلی با جانمایی و برنامه ریزی فضا ها، عایق ها و پوشش ها و کفپوش ها، درب و پنجره، ورودی ها و هر آنچه که جزئی از یک سازه می باشد، سر و کار دارند. همچنین از لحاظ همکاری این دو شخص با سایر بخش می توان گفت دکوراتور ها با صنایع مختلفی چون ساخت مبلمان و سرویس های خواب یا طراحان دوخت پرده یا صنعت فرش و دیگر مشاغل همکاری دارند اما طراح داخلی با مهندس ناظر، مدیر پروژه و کنترل پروژه و یا سایر کارکنان مشغول در یک پروژه ساخت در ارتباط است.
طراحان داخلی اغلب به دلیل نقش نظارتی و برنامه ریزی شان، نقش کاملی در دکوراسیون فضا دارند. به یک معنا طراحان داخلی اغلب مانند مدیر پروژه هستند که دستی به همه کار دارند.
طراحان داخلی اغلب بخاطر دسترسی همه جانبه به فضا قبل از شروع یک پروژه، مخصوصا پروژه های ساختمانی جدید، برای مشورت دادن به کارفرمایان فراخوانده می شوند. با این حال دکوراتورهای داخلی، نقش بسیار تخصصی تری را دارند.دکوراتورها موظف به کار در فضایی توسعه یافته به منظور ایجاد یک حس خاص در آن فضا هستند. بر خلاف طراحان داخلی، دکوراتورها پایه های فضا را دستکاری نمی کنند. دکوراتورهای داخلی همچنین ممکن است نسبت به طراحان داخلی دانش عمیق تری در مورد اصول، سبک ها و گرایشات طراحی داشته باشد. در بیشتر موارد، طراح داخلی و دکوراتور داخلی با یکدیگر همکاری می کنند،
حتی ممکن است یک نفر هر دو کار را انجام دهد. با این حال، دکوراتورهای داخلی ممکن است با متخصصین سایر مشاغل کار نکنند، در حالی که طراحان داخلی این کار را می کنند.
کوتاه سخن آنکه، اگرچه طراحی برای ایجاد یک محیط خوشایند به دوران تمدن اولیه بشر برمی گردد اما، رشته «طراح داخلی » رشته ای نسبتا جدید است.
از اواسط قرن بیستم به نحوی از واژه دکوراتیو داخلی استفاده شد که تقریبا معنا خود را از دست داد بنابراین واژه های توصیفی بیشتری مورد استفاده قرار گرفته اند.
اصطلاح طراح داخلی نه تنها محدوده بزرگتری را شامل شده بلکه خود را به عنوان یک حرفه جدی نشان داده و می دهد.
برهمین مبنا، در بعضی از کشورهای اروپایی ،جایی که این حرفه از آنجا نشات گرفته، از «طراح داخلی » به عنوان «معمار داخلی» از این حرفه یاد می شود. امروزه از این رشته حتی ، به عنوان «طراحی محیطی » نیزنام برده که یکی از شاخه های معماری می باشد .
با گذشت زمان، طراحان داخلی نه تنها شروع به طراحی با مبلمان، رنگ و پارچه کردند، بلکه در سبک های خاصی نیز شروع به طراحی نمودند.
یک سبک طراحی داخلی نشان دهنده رنگ، شکل، مبلمان، آثار هنری و عناصر دیگر است که با هم کار می کنند تا نگاه و احساسی همه جانبه به وجود آورند. یک سبک طراحی داخلی ممکن است بر اساس سازه باشد؛ مانند: سبک مدرن. همچنین سبک ها ممکن است بر اساس کشورها باشند مانند سبک مکزیکی یا اینکه ، سبک ها ممکن است بر اساس دهه ها باشند؛ مانند سبک دهه 1950.
طراحان داخلی
طراحان داخلی «رزآرا» نیزبا تخصص و تجربه ای منحصربفرد تاکنون مجری بسیاری از پروژه های کوچک و بزرگی بوده اند که در اقصی نقاط کشور و حتی منطقه، دیده می شود.از طراحی منازل تا برج های لاکچری و یا طراحی ادارات و سازمان ها و سالن های ورزشی و دفاتر کاری و….. شما هم می توانید برای مشاوره، با کارشناسان ما مشورت کنید و پس از آن تصمیم بگیرید که طراحی منزل و ساحتمان و دفتر خود را به ما بسپارید یا خیر؟! فاصله ما با شما برای یک مشاوره رایگان، تنها یک تماس تلفنی است. کارشناسان طراحی داخلی “رزآرا” از شنبه تا چهارشنبه و در بازه زمانی …. تا ….. از طریق خط ……. آماده پاسخگویی به شما هموطنانی هستند که می خواهید”متفاوت ” باشید!

    خانهدرباره ماپروژه هاتماس با ما